Albert Einstein és a ZENE

 










"Ha nem lennék fizikus, valószínűleg zenész lennék. Gyakran gondolkodom a zenében. A zenében élem meg álmaimat. Az életemet a zene szemszögéből látom... Nem tudom megmondani, hogy a zene területén végeztem volna-e jelentős alkotómunkát, de azt tudom, hogy a legtöbb életörömöt a hegedűm okozza."

Ezt Albert Einstein mondta - és ez biztos!
(Az is, ami itt olvasható: Einstein - zokni nélkül, hegedűvel...)

Az alábbi képek között azonban több hamisítvány is látható:








Erskine Hawkins a "Juke box" rekorder

 


1945-ben az általa előadott felvételt tartalmazó lemezt játszotta legtöbbször a zenegép Amerikában.



Adathalmaz: Diamondback Tape Library

 


Kétajtós ruhásszekrény méretű adattárolóval rukkolt elő nemrégiben az IBM amerikai techóriás. A Diamondback Tape Library fantázianevű berendezésben 1584 kazetta található, amelyek mágnesszalagra mentik az információkat.
Igen, majdnem pontosan olyanokra, mint amilyenek az évtizedekkel ezelőtti magnó- vagy VHS-kazettákban voltak használatosak.

A cég azonban nem a retrórajongók kedvéért dobta össze ezt a masinát, hanem a XXI. század igényeit szem előtt tartva: „következő generációs, fenntartható” adathordozóként reklámozza. Nem is ok nélkül.

A merevlemezeknél is kisebb kazettákra egyenként 18 terabájt adat fér fel, így a teljes szekrényben tömörítve akár 69,5 petabájt (69,5 millió gigabájt) információt tárolhatnak.

Szöveg forrása:

Balassa P. Tamás

Tamással sok időt töltöttünk együtt az OSZK Szófia utcai Stúdiójában, a vizsgákon és a Trabantjában egyaránt.

Munkánk  és "munkaszünetek" során gyakran beszélgettünk - nem csak a "szakmáról"... jó volt... kedveltem és tiszteltem...

Évtizedek elteltével találtam meg az alábbi -nekem írt- levelét és a rejtvényeket.

Most, utólag is KÖSZÖNÖM!!!




Róla itt is:

Balassa P. Tamás