Az alábbi videó Édouard-Léon Scott de Martinville (1817. április 25. – 1879. április 26.) francia nyomdász és könyvkereskedő 1860-ban készített hangfelvételeit tartalmazza.
Feltalálta a legkorábbi ismert hangrögzítő eszközt, a fonautográfot (a videón látható), amelyet 1857-ben szabadalmaztattak Franciaországban.
A Zenei Enciklopédia blogja; zenével kapcsolatos érdekes, szórakoztató hallgatni, nézni és olvasnivalók + EGYEBEK...
Az első hangrögzítő: fonautográf
Neurális nosztalgia
A zenét terápiás célokra is használhatják, ami segített boldog emlékeket felidézni.
Ez hasznos lehet olyan emberek számára, akik például demenciában szenvednek, és nehezen férnek hozzá az emlékeikhez.
SUNO - a mesterséges intelligencia már zenét is ír!
Forrás és részletek:
Miben más az élőzene?
Miben más az élőzene?
A Zürichi Egyetem kutatói az élő és a rögzített zene hatását vizsgálták az emberi agy érzelmi folyamataira.
„Az emberek az élő zene érzelmi élményére vágynak. Azt akarják, hogy a zenészek érzelmes utazásra vigyék őket” – mondta Sascha Frühholz professzor, a kutatást vezető idegtudós.
Itt megmutatjuk, hogy az élő zene erősebben és következetesebben tudja stimulálni a hallgatók érzelmi agyát, mint a rögzített zene.
Az élőzene dinamikus zene-agy kapcsolódásokhoz is vezet, beleértve azokat az agyi válaszokat is, amelyek részben ellentétesek a zenei érzelmekre vonatkozó kialakult neurális modellekkel.
Az eredeti kutatás részletes ismertetése:
Zenéről
A zene alapvetõen szórakoztató. Létre sem jött volna, ha nem így lenne. Senki nem hallgatná, ha nem lenne számára szórakoztató.
Persze mindenkinek más jelenti a szórakozást a zenében is. Van aki az operát éli át, más imádja, ha eksztázisba jön egy rockkoncerten. Sokan jobban tudnak dolgozni, kikapcsolódni, relaxálni zenére. Rengeteg ember számára a tánc és a zene elválaszthatatlanabb, mint a szó: tánczene.
Azok sincsenek kevesen, akik nem csak hallgatni, hanem játszani is szeretik a zenét. Ez mind a zenének köszönhetõ aktív vagy passzív szórakozás.
Ugyanakkor tény, hogy kialakult, megszokottá vált a zene könnyû, szórakoztató, és komoly, klasszikusra történõ pontatlan, félrevezetõ felosztása.
►könnyûzene, komolyzene, klasszikus zene